YEREL
Giriş Tarihi : 17-09-2022 23:25   Güncelleme : 30-10-2022 03:01

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER BİRİMİ’NİN BAŞINA ŞEHİT KARDEŞİ

Edirne Belediye Meclis Kararı ile Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına şehit yakını getirildi.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER BİRİMİ’NİN BAŞINA ŞEHİT KARDEŞİ

Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin tanıtım toplantısında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehit aileleri ve gazilere hizmet verecek, onların belediye ile olan tüm sorunlarını ve gerektiğinde belediye dışındaki yaşamlarını da kolaylaştıracak bir birim oluşturmak istediklerini belirterek, “Birim sizin, belediye sizin ülke sizin” dedi.

 

Edirne Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi kurulmasına oy birliğiyle karar verilmişti. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına da Edirne Belediyesi’nde görev yapan şehit yakını getirildi. 1994 yılında Hakkari Yüksekova’da Esen Yamaç bölgesinde bölücü terör örgütleriyle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Komando Çavuş Ayhan Orak’ın kardeşi Ayşe Orak Şahin, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına şef olarak getirildi. Biriminin tanıtım toplantısı ise Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çiftçi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu, gaziler ve şehit aileleri katıldı.

 

Birimin tanıtım toplantısında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün bizim için çok kıymetli, çok değerli bir gün. Aslında biraz da çok geç kalınmış bir gün. Çok uzun zamandır, şehit aileleri ve gazilerimiz ile ilgili neler yapabiliriz de onların bizimle olan ilişkilerinde, belediye ile olan işlerinde yaşamlarını kolaylaştırırız, problemlerini azaltırız, sorunlarını daha çabuk daha kolay yoldan çözeriz? Nasıl bir çözüm geliştirelim derken, böyle bir birim kurmak aklımıza geldi. Edirne Belediyesi bünyesinde sadece şehit aileleri ve gazilerimize hizmet verecek, onların belediye ile olan tüm sorunlarını ama gerektiğinde belediye dışındaki yaşamlarını da kolaylaştıracak bir birim oluşturalım. Oradan yola çıkarak, bu ay Belediye Meclisi’nde kararını alarak Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’mizi kurduk. Özellikle Edirne’de yaşayan siz değerli kahraman gazilerimize; canlarımız, kıymetlilerimiz şehit ailelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu ülkede yaşayan herkesin şehit ailelerine, gazilerimize karşı kalbinde derin bir sevgi olduğunu belirten Gürkan, “Bu birimin sizlere özel olması nedeniyle bu birimde görev yapacak olan arkadaşımızın da aynı sevgi koordinasyonunda, aynı kalp noktasında olması gerekir, dedik. Edirne Belediyesi’nde şehit yakınlarımıza ve gazilerimize en kalpten hizmeti kim yapar dedik ve bir şehit yakınını bu birimin başına koyduk. Ayşe Şahin bu birimin şefi olarak, sizin de içinizden biri olarak, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin sorumlusu olarak bu birimde size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz. Benim de evladım, benim de kardeşim ama inanıyorum ki Ayşe, sizlerle ilgili hizmetlerle sizin duygularınızı, sizin hissiyatınızı, sizin hassasiyetlerinizi bilerek bu işi yapacak, ondan eminim. Şimdi benimde gönlüm rahat. benim de gözüm arkada kalmayacak. Bu konuda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüz Özlem Takındı’ya hem de Birim Sorumlumuz Ayşe Şahin’e kendimden daha çok güveniyorum. Birim sizin, belediye sizin ülke sizin. Çünkü siz en kıymetlilerinizi bu topraklara vatan yapmak için toprağın bağrına emanet ettiniz, aynı zamanda milletin de sinesine emanet ettiniz. Yine gazilerimiz bayrağımızın sonsuza kadar gönderde kalması için şehit olmaya niyet ettiler, vücutlarının en değerli parçalarını, kanlarını bu toprağa akıttılar ve gazilik mertebesine ulaştılar.

Bu bağlamda hem siz değerli şehit yakınları hem de değerli gazilerimiz bizim için en kıymetlilerimizsiniz, ailemizsiniz, rol modelimiz, örneğimizsiniz. O yüzden gerek Edirne Belediyesi’nde gerek Edirne Belediyesi üzerinden hangi kurum ve kuruluşta ya da nerede olursa olsun bütün işlerinizi bütün hizmetlerinizi biz yapacağız” diye konuştu.Gürkan konuşmasına “Kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize de uzun, mutlu, huzurlu ömürler temin ediyorum. Hayırlı olsun” diyerek son verdi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu da Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a tüm şehit aileleri ve gaziler adına teşekkür etti. 

Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nde görev yapacak olan şehit yakını Ayşe Orak Şahin’de kendisini bu göreve layık gören Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ederek, şehit aileleri ve gazilere en iyi hizmeti verebilmek adına elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

AdminAdmin