YEREL
Giriş Tarihi : 07-06-2024 22:07

SANAYİ SİTESİ’NİN YENİ BAŞKANI GÖKSEL AKBAŞAK

S.S. Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Kayıtlı 300 üyesi bulunan Genel Kurulda tek aday olan Göksel Akbaşak üyelerin tam desteği ve oy birliği ile Sanayi Sitesi’nin yeni başkanı oldu.

SANAYİ SİTESİ’NİN YENİ BAŞKANI GÖKSEL AKBAŞAK

Genel Kurulun sonunda konuşma yapan yeni başkan Göksel Akbaşak; “Başkanımız Cafer Rokovet ve yönetim kurulunu yapmış oldukları hizmetler için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ustalarımızdan aldığımız bu bayrağı sizlerin desteği ile daha ileriye götürmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sizleri temsil edeceğim ve sizler için çok çalışacağım. Birliğimizin daim olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. “ dedi. Yeni Başkan Göksel Akbaşak konuşmasının ardından kürsüden inerek eski başkan Cafer Rokovet yanına giderek elini öpüp bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Genel Kurul sonunda Kongreye katılan üyeler Yeni başkan ve yönetimi tebrik etti.

S.S. Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri Keyif Düğün Salonu’nda gerçekleşen Genel Kurula Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Şube Müdürü Mustafa Kurt, Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Adanan Taşkın, Edirne Demircileri Odası Başkanı Birol Özbaş, Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Tezcan Liznak, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, Eski Ahilerden Fikret Üstev, Adnan Varsavaş, Ahmet Uyguner ve Sanayi Sitesi esnafı katıldı.


Kayıtlı 300 üyesi bulunan Genel Kurulda tek aday olan Göksel Akbaşak üyelerin tam desteği ve oy birliği ile Sanayi Sitesi’nin yeni başkanı oldu.
Divan heyetinin oluşması , saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Ticaret İl Müdürlüğü veri sistemine vatandaşlar tarafından, Sanayi Sitesi ile ilgili çeşitli şikayetler geldiğine dikkat çekerek; “Sanayi sitemizde hizmet veren tüm sektörler bir iş yaparken bunu mutlaka sözleşme kapsamı içinde yapmalıdır.


Çağımızda geldiğimiz noktada o kadar yapılan işlerde o kadar çok seçenekler ortaya çıkıyor ki, Örneğin bir boyanın bile çeşitli tonları var. Esnafımızın da vatandaşımızın da mağduriyet yaşamaması için yapılan her işi detaylı bir şekilde sözleşme kapsamına almalarında büyük yarar var” dedi.

Sanayi Sitesi Genel Sekreteri Bilal Çayır tarafından okunan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve bilançosu, Gelir Gider tablosu, Denetim Kurulu Raporu üyelerin oy birliği ile ibra edildi.


“HUZUR HAKKINA ZAM YOK”
Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Eski Başkan Cafer Rokovet; “Beni ve yönetim kurulumu ibra ettiğiniz için tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Huzur hakkı konusunda verilen teklife itirazım var. Biz göreve gelirken huzur hakkı 600 liraydı. Bunu 3 senedir hiç değiştirmedik bundan sonrada değişmemesini istiyoruz. Buraya gelen arkadaşlar para için değil görev yapmak için gelsinler.


SANAYİ SİTESİNİ BÖLMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYELİM.

Yeni gelen arkadaşlarımızın yolunu açmak için bu seçimde aday olmadım. Ben buradan şunu ifade etmek istiyorum; “Lütfen görev yapacak arkadaşların önünü kesmeyin. Benim önümü kesenler oldu. İlk başta su tesisatları için bana yönetimde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız izin vermediler. Ben de farklı alternatiflerle sorunu çözdüm. Sitemizde herkese hizmet ettik. Hiç kimseyi ayrı tutmadık. Bu konular kahvelerde büfelerde konuşulacak konular değildir. Burada bizim yönetimimiz var. Gelirsiniz buradan bilgi alırsınız.


Biz bugün örnek bir davranış sergileyerek 3 yıl sonra Genel Kurula gittik ve yeni gelen arkadaşlara görevi devrettik. Biz Sanayi Sitesinin her kuruşunu kolladık. Yeni gelen kardeşlerime de önerim; Kesinlikle kimseyi ötelemesinler. Bu işlere yandan karışanlar var. Sanayi sitesini bölmek isteyenler var. Lütfen bunu yapmayalım ve bunlara izin vermeyelim. Ben tüm esnafımıza hakkımı helal ediyorum. Sizleri bu süreçte istemeden, bilmeyerek üzdüysem de özür dilerim.” Dedi.

Gündemin 8. Maddesi olan Yönetim ve denetim Kurulunun huzur haklarının aynı şekilde 600 lira olarak kalmasına, yine gündemim 9. Maddesi olan Yönetim ve Denetim Kurulunun görev süresinin 3 yıl olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verildi.


Gündemim 10. Maddesi olan Yönetim ve Denetim Kurulunun seçiminde Genel Kurla tek liste ile katılan Göksel Akbaşak ve Yönetim kurulu Sanayi Sitesinin yeni başkanı oldu. Akbaşak’ın listesi şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu: Göksel Akbaşak, Mehmet Öz, Volkan Taşkın, Ahmet Üner, Ü Yaşar Yörük, Ahmet Üner, Cemil Sakal, Fevzi Çakıllar

Denetim Kurulu; “Metin Dişliler, Nuri Bilat, Sercan Ulusoy


Genel Kurulun sonunda konuşma yapan yeni başkan Göksel Akbaşak; “Genel kurulumuzda şahsıma ve ekibime vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederim. Başkanımız Cafer Rokovet ve yönetim kurulunu yapmış oldukları hizmetler için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ustalarımızdan aldığımız bu bayrağı sizlerin desteği ile daha ileriye götürmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sizleri temsil edeceğim ve sizler için çok çalışacağım. Birliğimizin daim olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. “ dedi.

Yeni Başkan Göksel Akbaşak konuşmasının ardından kürsüden inerek eski başkan Cafer Rokovet yanına giderek elini öpüp bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Genel Kurul sonunda Kongreye katılan üyeler Yeni başkan ve yönetimi tebrik etti.

AdminAdmin