YEREL
Giriş Tarihi : 26-08-2022 20:03   Güncelleme : 05-09-2022 00:24

İPSALA KAYMAKAMI ÖMER SEVGİLİ GÖREVİNE BAŞLADI.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İpsala ilçesine atanan Kaymakam Ömer SEVGİLİ ipsala ilçesindeki görevine başladı. Önceki gün İpsala Hükümet meydanı önünde düzenlenen karşılama törenine, Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Kamu- Kurum müdürleri, STK ve oda yöneticileri, muhtarlar ve daire müdürleri katıldı.

İPSALA KAYMAKAMI ÖMER SEVGİLİ GÖREVİNE BAŞLADI.

Yaklaşık olarak 2 yıl boyunca İpsala’da görev yapan ve Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Batman İli Kozluk İlçesine atanan Ekrem Güngör’ün yerine Gaziantep Araban kaymakamı olarak görev yapan Ömer Sevgili atandı.

Kaymakam Ömer Sevgili;
Siirt İlinin Kurtalan İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kurtalan'da tamamladı. Lisans ve Önlisans Eğitimlerini; Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Matematik Öğretmenliği, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-İşletme ve Anadolu Üniversitesi AÖF-Adalet Bölümlerinde tamamladı. Tezli Yüksek Lisans Eğitimini Hacıbayram Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü-Maliye Bölümünde tamamladı. Sırasıyla, Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Matematik öğretmenliği, Ankara Sınav Dershanesinde Matematik öğretmenliği, Vergi Denetim Kurulunda Müfettiş Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığında Uzman Yardımcılığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında Uzmanlık görevlerinde bulundu. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığında çalışırken Türkiye'deki Bütçe Sisteminin geliştirilmesi amacıyla 2017 yılında Paris'te bulunan OECD'deki bir toplantıya Ülkemizi temsilen katıldı.
Daha sonra, 2019 yılında Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine intisap ettikten sonra sırasıyla Manisa/Köprübaşı İlçesinde ve Adana/Tufanbeyli İlçelerinde yaklaşık 20 ay Kaymakam Vekilliği görevini yaptı.
2021 yılında Gaziantep/Araban Kaymakamı olarak görev yaptı.
Kaymakam Sevgili, evli olup iki çocuk babasıdır. 2022 tarih ve 31921 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İpsala ilçesine atanarak görevine başlamıştır.

AdminAdmin