YEREL
Giriş Tarihi : 20-08-2022 00:55   Güncelleme : 22-08-2022 14:51

ETUS DURAKLARINDAN SOSYAL MEDYADA CANLI YAYIN YAPACAĞIZ

ETUS DURAKLARINDAN SOSYAL MEDYADA CANLI YAYIN YAPACAĞIZ

Toplu ulaşım sistemi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. (ETUS) Edirne Toplu Ulaşım Sistemi ile ilgili Geçtiğimiz günlerde yapılan eleştirilere karşı cevap veren ETUS Başkanı Hakan Giyik’in açıklamalarına  AK Parti Teşkilatından cevap geldi. AK Parti İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan ve Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç konuyla ilgili önemli açıklamalar yaparak;  “Cumhur ittifakı olarak  15 gün sonra sosyal medyalarımızda  canlı yayınlarda duraklarda ulaşım hizmetinin nasıl olduğunu yayınlayacağız.” Dedi.

  Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan yaptığı açıklamada; “ Eğer Edirne’nin toplu ulaşım sistemi olan ETUS’tan halkın bir rahatsızlığı ve memnuniyetsizliği varsa bunu da bizim belediye meclis üyelerimizin dile getirmesinden daha doğal bir şey yoktur.   Bu olay Hakan Giyik ve Ayhan Dinç kavgası değildir.  Bu toplumun sesi olan seçilmişlerin, halkın sesi olan basın aracılığı ile Edirne kamuoyuna ulaştırmasıdır. Buradaki te amaç Edirne halkının memnuniyetini daha üst seviyelere taşımaktır.   ETUS’un özellikle Pandemi döneminde zor günler yaşadığı bir gerçektir.  Bizde kendi, meclis gurubumuz olarak taşın altına elimizi koyarak ETUS’a istenilen teklifin üzerinde destek verilmiştir.  Şunu unutmayalım ki ETUS’ta çalışan şoför kardeşlerimiz ve mal sahipleri kendi insanımızdır.” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Belediye Meclis üyesi Ayhan DİNÇ, “Daha önce bu konuyla ilgili  düzenlemiş olduğumuz  basın toplantısını AK Parti Grup Başkanı olarak yaptım ve halkımızın sorunlarını dile getirdim. Sayın Hakan bey, “kimse haddini aşmasın, herkes kendi işine baksın” diye bir terim kullandı. Ben haddimi aşmıyorum. Halkımız bizleri seçti.  Bizde Edirne’deki olumsuzlukları söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Edirne hepimizin şehridir. Bu şehirde yaşayan herkesin bu şehre karşı bir sorumluluğu vardır. Ulaşım şehrin kanayan yaralarından bir tanesi ve  yerel yönetimin sorumluluğunda olan bir alandır.  Biz AK Parti gurubu olarak vatandaşımızın sesi ve sorunların çözümü için milletimize söz verdik.  Halkımız en iyi hizmeti almayı hak ediyor. Bunun için beklemeye gerek yok.  Biz “mesafeye gören en pahalı ücretin alındığı illerin başında Edirne geliyor”, “Kıymetli Edirne halkı ETUS’tan menün değil dedik” dedik.    Cumhur ittifakı olarak  15 gün sonra sosyal medyalarımızda  canlı yayınlarda duraklarda ulaşım hizmetinin nasıl olduğunu yayınlayacağız.” Dedi.

AdminAdmin