YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 18:52   Güncelleme : 05-09-2022 00:25

Edirne'de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

Edirne haberine göre Edirne'de şimşekler gökyüzünü aydınlattı Bulgaristan'da ve Kapıkule Sınır Kapısı'nda şiddetli yağışın etkisini kaybetmesinin ardından gece boyunca etkili olan dev şimşekler, Edirne semalarında görsel şölen oluşturdu.

Edirne'de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

Bulgaristan'da ve Edirne sınırlarında etkili olan sağanak yağış sonrası kent merkezinde gece boyunca dev şimşekler etkili oldu. Edirne sınırında bulunan Yunanistan ve Bulgaristan'da da adeta gece gündüze dönüştü.

Gece saatlerinde art arda etkili olan şimşeklerin Selimiye Camisi ile bütünleşmesi görenleri kendine hayran bıraktı. Birçok Edirneli vatandaş dev şimşeklerden oluşan muhteşem görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. Etrafı aydınlatan şimşekler çeşitli bölgelerde etkili olup, gece geç saatlere kadar sürdü.

Meteorolojiden yapılan tahminlerine göre, Trakya Bölgesi'nde cuma gününe kadar sürecek yağışların lokal ve şiddetli olacağı öngörülüyor. Sabah saatlerinde Yunanistan'da başlayan yağışların akşam saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde etkili olacağı bildirildi.

 

AdminAdmin