YEREL
Giriş Tarihi : 05-10-2022 12:33   Güncelleme : 22-02-2023 01:45

Edirne Valisi Sn. H. Kürşat Kırbıyık’ın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeyile yayınladığı mesajda; "Her yıl 1 Ekim tarihinde kutlanmakta olan Dünya Yaşlılar Günü, üzerimizde büyük emeği olan ve hayat tecrübesiyle bizlere yol gösteren değerli büyüklerimize hürmet ve şükranlarımızı sunma günüdür.

Edirne Valisi Sn. H. Kürşat Kırbıyık’ın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen, tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir.

Onların geniş ufukları, tecrübeleri, bilgi ve birikimleri, bizler için geçmişten bugüne, bugünden yarınlara da ışık tutan çok kıymetli bir kaynaktır.

Yaşamlarının büyük bir kısmını topluma ve ülkesine hizmet ederek geçirmiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek onur ve gurur vericidir. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeli ve bizim de yarının yaşlıları olduğumuzu unutmamalıyız.

Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizin varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Büyüklerimizin duası bizler için çok önemlidir. En büyük manevi sigortamız onların duasıdır. Bizlerin, Milletine hizmet eden bir devlet geleneği yapımız var. Bu düstur ile Devletin temsilcileri olarak bizlerde her zaman yaşlılarımızın emrindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, tüm ulu çınarlarımıza sağlık, afiyet ve huzur içerisinde mutlu bir ömür diliyorum." dedi.

AdminAdmin