YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 18:10   Güncelleme : 18-11-2022 19:41

Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık

30 Ağustos Zaferi; aziz milletimizin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya haykırdığı büyük ve şanlı zaferidir.

Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’ncü yıl dönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; Vatan topraklarının kurtuluşu ve bağımsızlığımızı müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi; aziz milletimizin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır’ diye haykırdığı büyük ve şanlı zaferidir.

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.

Milletimiz bu zaferle milli egemenlik birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek şekilde unutulmayacak bir ders vermiştir.

Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf edeceğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini ve de ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin