YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2023 03:38   Güncelleme : 12-03-2023 17:45

Aksal, 2022 yılı atamalarını değerlendirdi.

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Edirne’ye atanan hekimler ile ilgili açıklamalarda bulundu, 2022 yılı atamalarını değerlendirdi.

Aksal, 2022 yılı atamalarını değerlendirdi.

Pandemi döneminde gördük ki artık top tüfekle değil küresel hastalıklarla mücadele de de insanlığın verdiği en büyük savaşlardan biridir.Bu süreçte hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan ailelerinden sevdiklerinden uzak kalarak tüm sağlık çalışanlarımız dünyanın geleceği için mücadele ettiler.Sadece ülkemize değil yardım isteyen tüm ülkelere destek olduk. Bu nedenle sağlık konusundaki hassasiyetleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza, çalışmaları için Sağlık Bakanımıza ve fedakarlıkları için sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
2022 yılında ilimize ilçelerimize tüm alanlarda hekim atamaları gerçekleştirdik.Elbette eksiklerimiz var, fakat şartları ne denli iyileştirdiğimizi, hekim sayılarındaki artışı ,modern hizmete yönelik donattığımız hastanelerimizi de görmemek mümkün değil.
Sağlık Bakanlığı 108. Dönem Münhal kadroları atamaları da dahil olmak üzere; Edirnemize 2022 Yılında ;
59 Uzman Hekim, 73 Pratisyen Hekim ve 6 Diş Hekimi olmak üzere 138 Hekim atanmıştır.
(5 Aile Hekimi Uzmanı ve 1 Halk Sağlığı Uzmanı Hekim Sağlık Müdürlüğüne ve İlçe Sağlık Müdürlüklerine atanmıştır)
Kamu Hastanelerine 53 Uzman Hekim, 47 Pratisyen Hekim olmak üzere 100 Hekim ataması yapılmıştır.
TBMM’de Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddeti engellemeye yönelik çıkardığımız kanunlarla şiddetin her alanda karşısındayız diyor, ataması yapılan tüm hekimlerimize tekrar hoşgeldiniz diyorum.
İlimize hemşehrilerimize hayırlı, sağlıklı günler olsun.

AdminAdmin