YEREL
Giriş Tarihi : 22-09-2022 18:48   Güncelleme : 30-10-2022 03:01

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Programı Edirne’de Atatürk anıtı önünde İl Protokolünün katılımı ile gerçekleşen çelenk sunumunun ardından, Vatan için canlarını veren tüm Aziz Şehitlerimiz ve Ebediyete intikal eden Gazilerimiz anısına; Edirne Belediye Başkanlığı Bando Ekibi eşliğinde Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program sonrası; Programa katılım sağlayanlar tarafından Edirne Saraçlar Caddesinde kortej yürüyüşü düzenlendi. 

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında düzenlenen programa ve kortej yürüyüşüne; Edirne Valisi H. Kürşat KIRBIYIK, Edirne Millet Vekilleri Fatma AKSAL, Okan GAYTANCIOĞLU ve Orhan ÇAKIRLAR, Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet CİHANOĞLU, İl Jandarma Komutanı J. ALB Taşkın KELEŞ, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ başta olmak üzere İlimiz Merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi Partilerin temsilcileri, İlimiz Merkezindeki Gaziler ve Yakınları katılım sağladı.

AdminAdmin