DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Bahaddin Özbuğutu
Bahaddin Özbuğutu
Giriş Tarihi : 22-11-2022 09:32

ESBABA TEVESSÜL...!

Başarının tesadüf olmadığı gibi maddeye esir manaya misafir olarak hayatını sürdürenlerin İÇİNDEKİ DÜŞMAN' ın  kontrolünde devam eden  yaşamlarında   başlarına gelen musibetler  mutsuzluklar da tesadüf değildir.

İnsanların yaşamları boyunca uğradıkları haksızlık karşısında susmalarına dilsiz şeytan denilsede, söyleyecekleri doğrular toplumsal huzursuzluğa sebeb olacak, şeytanın işine yarayacak , ülvi bir davanın gidişatına küçük bir engel oluşturup  yara açacaksa,  içindeki İMAN ın gereğini  yapmalıdır. 

Azapta bekleyen Şeytana fırsat vermemesi,  fitnenin uyanmaması için gerekirse baldıran zehiri içmeyi tercih etmesi, kol kırılır yen içinde kalır erdemliliğini göstermesi gerekir.

Edirneden Karsa yurdumuzun dört bir yanında Devlet Millet kaynaşması , kan davalarının sona ermesi , kavgaların bitmesi, gönül  köprüleri kurulması noktasında  azmimi  yitirmedim,  zahmetli günler geçirdim. Görevlendirildiğim her yerden dava arkadaşlarımla ekip disiplini içinde ulvi amaçlar motivasyonunda çalışıp  maksada hasıl başarılı sonuçlar elde ederek görevimi  tamamladım. Hamdolsun hepsinde DUA larla taltif edildim , Kadim  dostlarımı çoğalttım Ulvi bir manayı , Kutsal bir davayı istikbal derdine düşmüşlerin,   İÇİNDEKİ DÜŞMANIN kayığına binmişlerin,  kurdukları tuzaklara, kurguladıkları oyunlara, yaptıkları fırıldaklıklığa takılarak çeyrek asrı geçen inanmışlığıma zeval getirmedim.
Çalışmalarımı ötelemedim.  

Halkımızın müşterek değerlerde  Vatan ın bölünmez bütünlüğüne olan inançlarına,  Bayrağımızın Ülviyetine,  Milletimizin sarsılmaz  manevi  kardeşliğine,  Devletimizin  yıkılmaz  gücüne olan inanmışlıklarına şahit oldum. 

Tam BAĞIMSIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE ülküsünde emperyalizme karşı  yürüttüğü mücadelede  samimiyetine kalben inandığım , evrensel değerlerine  sadakatinden en ufak bir şüphe duymadığım , 30 yıldır yolundan gittiğim REİS' ime olan  inancımı terketmedim.

Bu Dünyanın 
şahidinin ebedi dünyanın hakimi olacağı inancıma  bağlı kalarak  çalışmalarımı  sürdürdüm. KAPTAN doğru yolda doğru hedeflere doğru otobüsle  giderken , araç içindeki bazı kişilerin hal ve davranışlarından rahatsız olmak ne kadar makul ise  aracı  kullanacak,  uçuruma götürecek  kaptan müsvettelerine emanet etmemenin ne insani nede manevi bir makuliyeti olmadığını bildim. 

Her canlı ölümü tadacak, her kesin  yaptıklarının bedeli belki yarına kalacak, lakin yanına kalmayacağı  huzuru içinde  ESBABA TEVESSÜL edenlerin kazanacağı inancını kaybetmedim

NELER SÖYLENDİ?
@
Hasan Kamiloğlu 1 hafta önce
Selamlar abime.

Selamlar mana adamına,

Selamlar mana yaşayan abime,

Mehmet FURKAN 1 hafta önce
Teşekkür ederim güreğine sağlık......
Bahaddin Özbuğutu

Bahaddin Özbuğutu

DİĞER YAZILARI OKU...! BİLMEDİĞİNE DÜŞMAN OLAN MESELE NE TÜRK OLMAMIZ NE MÜSLÜMAN! MAKSAD HASIL OLSUN ; GEREKİRSE...? DİYARBAKIR' DA KRİZ ANI... 94 RUHU..! BİR PAKET ZEHİR VERİRMİSİN. ATATÜRK' ÜN SON SÖZÜ. SÖZÜNÜN ESİRİ OLMAK..! YENİ KAVRAM STRATEJİK YALAN.. DUA NİYETİNE ...! DEVLET NEREDE, VATAN SAĞOLSUN. ARKAMDAKİ TABLO...! ATATÜRK' ün ULUSAL HEDEFLERİ..? GÜNLERİN BUGÜN GÖTÜRDÜĞÜ..?! REİS'İN ROMAN KARDEŞLERİ... GÜNLERİN BUGÜN GÖTÜRDÜĞÜ..?! GEÇMİŞİNLE DEMLENMEK ... EL GAFÛR - EL CEBBAR NASIL MI? GEÇ KALMADAN VİCDANININ ESİRİ OLMAK... RUHUNU ŞAD ETMEK. DAL MÖKKEM OLANDA. BAŞKAN'IN SİLAH SIZLAMASI! MATEMATİK… ÜZÜMÜNÜ YE BAĞINI SORMA. MUHAKEME ..! GÖREN GÖZÜM, DUYAN KULAĞIM... GEÇMİŞİNLE DEMLENMEK ... TAYYİP AMCA SENİ ÇOK SEVİYORUZ... EL GAFÛR - EL CEBBAR MUKTEDİR DEĞİL İKTİDARIZ...! Yaradan Beni Seviyor...! MANA'YI ANLAMAK... KÜRESEL DEVRİM ! İLELEBET CUMHURİYET. HELALLİK..! HAYATTA EN PAHALI ŞEY... GERÇEĞE KÖR, SAĞIR, DİLSİZ OLANLAR...! TATLI DİLLE GÜZEL SÖZE DOYULURMU TANIŞ ARKADAŞ DOST GÖNÜL DOSTU..! NEFİS İMTİHANI. DEVLET TERBIYESİ MUKTEDİR DEĞİL İKTİDARIZ...! NUTUK! HORTUM, TIRMIK, KLAVYE  ATATÜRK ün ULUSAL HEDEFLERİ.. REİS'İN ROMAN KARDEŞLERİ... GÜNLERİN BUGÜN GÖTÜRDÜĞÜ..?! BANA HER GÜN BAYRAM. NUTUK! MERT DAYAĞI. TATLI DİLLE GÜZEL SÖZE DOYULURMU CEK CUK CAK...! BİR ŞEHİR BİR VEKİL...! BAŞKAN ' ın etkisi Sunucu Saldırısı MUHAKEME GÖREN GÖZÜM, DUYAN KULAĞIM... DOST TEZGAHI.! BABAMIZ BÖYLE ÖĞRETTİ..! 15 TEMMUZ RUHUNU CANLI TUTMAK ...! 7 KITADAN ARŞA
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Süper Lig'de 2022/23 sezonunda şampiyon hangi takım olur?
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan